نکات مهم که قبل ‌از خرید مصالح ساختمانی باید بدانید

ساختمان شما آرام و پیوسته با استفاده از انواع مصالح ساختمانی شکل می‌گیرد. در هر مرحله از ساختمان‌سازی به نوع تخصصی از انواع مصالح ساختمانی نیاز دارید و لازم است تا مهندسی شده از میان خیل بسیار محصولات بازار بهترین مصالح را برای اجرای پروژه‌های خود انتخاب کنید. در این ‌میان برای خرید مصالح ساختمانی چه‌کار می‌کنید؟
راهنمای خرید مصالح ساختمانی شامل موضوعات گوناگونی است. وقتی با طیف بزرگی از مصالح در مراحل زیرسازی، اسکلت‌سازی و در نهایت نازک‌کاری روبه‌رو هستید، قاعدتاً به داشتن استراتژی برای خرید مصالح نیز نیاز دارید. در غیر این ‌صورت با چالش‌های بزرگی از حضور مصالح مازاد مصرف و یا مصالح بدون استفاده و نامناسب پروژه روبه‌رو می‌شوید. در این مقاله از مت سل موتور جستجوی تخصصی صنعت ساختمان قرار است تا قدم به قدم از نکات خرید مصالح ساختمانی صحبت کنیم. اگر قصد خرید بتن آماده دارید می‌توانید از طریق مت سل اقدام کنید.

انواع مصالح ساختمانی

 


چالش‌های شما برای خرید مصالح ساختمانی


قبل ‌از آنکه وارد بحث نکات خرید شویم، بهتر است تا اندکی با چالش‌های این مسیر نیز روبرو باشیم. اصولاً چرا باید برای خرید مصالح، استراتژی داشته باشیم؟ و آیا صرفاً نمی‌توانیم تمام نیاز خود را در همان مراحل مقدماتی تأمین کنیم؟ و یا یک فهرست کلی از مصالح مورد نیاز را تهیه کرده و خیلی ساده کل ماجرا را تمام کنیم؟ وقتی مراحل ساختمان سازی پیچیده است، قاعدتاً مراحل تأمین مصالح هم چالش‌ برانگیز می‌شود. موضوعاتی که لازم است تا برای آنها برنامه‌ریزی کنید. از قبیل:
•    تفاوت در مراحل مختلف ساختمان سازی: نوع و تیپ مصالح در مراحل مختلف ساختمان‌سازی متفاوت هستند. از ساخت فونداسیون تا نازک کاری و کاشی زنی دیوارها با طیف متفاوتی از مصالح ساختمانی روبه‌رو هستید. حتی نوع سیمان مصرفی شما در مراحل مختلف ساختمان تغییر می‌کند. به ‌این ‌ترتیب لازم است تا هوشمندانه خرید مصالح ساختمانی با توجه به نیاز مراحل مختلف انجام شود.
•    کیفیت و کارایی مصالح ساختمانی: کیفیت از چالش‌های جدی در خرید انواع مصالح ساختمانی است. بدون تردید برای هر نوع مصالح حتی خرده سنگ‌های بسیار کوچک ماسه هم باید در جست و جوی سطح کیفی محصول باشید. دامنه تغییرات کیفی در انواع مصالح ساختمانی آن‌قدر گسترده است که به ‌راحتی شما را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند. خصوصاً که در مراحل ساختمان‌سازی با انواع ملات‌های ترکیبی اعم از بتن تا گچ و خاک و... سروکار داریم که باید تمامی مصالح کار شده در ترکیب ملات کیفیت مناسبی داشته باشند.
•    مدت زمان اجرای مراحل ساختمان سازی: طولانی شدن مراحل اجرایی پروژه‌های ساختمانی از چالش‌های جدی شما برای خرید انواع مصالح ساختمانی است. قاعدتاً علاقه ندارید تا محل پروژه به انباری از دپوی مصالح مختلف تبدیل شود. وقتی برای تهیه مصالح استراتژی نداشته باشید، با چنین شرایطی روبه‌رو می‌شوید.
•    مصالح مورد نیاز شما چه مقدار است: یکی دیگر از چالش‌ها، تخمین درست مقدار مصالح مورد نیاز ساختمان‌سازی است. این مشکل در برخی مصالح مانند بتن آماده پررنگ‌تر است. چرا که هر نوع تخمین اشتباه به اتلاف حجم قابل ‌توجه مصالح خواهد انجامید. در عین ‌حال گاهاً با مشکل کمبود تأمین مصالح روبرو هستیم و در این حالت ممکن است که دیگر نتوانیم همان تیپ متریال را به ‌راحتی تأمین کنیم.
•    قیمت مصالح ساختمانی: قیمت در هر کالایی و در هر بازاری از بحث‌های همیشه جدی است. خصوصاً در مراحل طولانی و پیچیده ساختمان‌سازی ما را وارد بحث‌های متفاوتی می‌کند. در دنیایی ساختمان‌سازی با طیف بزرگی از انواع مصالح ساختمانی روبه‌رو هستید که هر کدام بازاری جداگانه دارند و با قیمت‌های متفاوتی نیز به فروش می‌رسند. پیدا کردن بهترین قیمت با بهترین کیفیت ماجرای ساده‌ای نیست و نیاز به مهارت شما در درک شرایط پیچیده ساختمان‌سازی دارد.
•    تأمین مصالح در ساختمان‌سازی: روش تأمین مصالح از دیگر بحث‌های جدی است که هر نوع بی‌برنامگی با هزینه‌های هنگفت و حتی اتلاف منابع و مصالح همراه است. به ‌عنوان مثال می‌توانید مصالح ارزان‌تری را از مکانی دور مثلاً خود معدن تولید کننده تهیه کنید. اما آیا آن لحظه به چالش حمل‌ونقل تا محل پروژه فکر کرده‌اید؟ از طرفی برای حمل‌ونقل مصالح خاص مانند بتن آماده که سریع سخت شده و مدت زمان اجرای کوتاهی دارند، چه‌کار می‌کنید؟

خرید آنلاین مصالح ساختمانی

نکات خرید مصالح ساختمانی در یک نگاه کلی


وقتی با چالش‌ها روبه‌رو هستید، چاره‌ای جز تدوین یک استراتژی ندارید. باید پروژه خود را در مراحل مختلف اجرایی تفکیک کنید و حالا در هر مرحله قدم به قدم با تخمین دقیق نیاز پروژه برای خرید انواع مصالح ساختمانی دست‌ به ‌کار شوید. در این لحظه با بازار بزرگ از انواع تولیدکننده و یا عرضه‌کننده مصالح روبه‌رو هستید و حالا باید هنرمندانه محصولات بازار را بررسی کرده تا بهترین و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. در این ‌میان به نکات خرید مصالح ساختمانی از قبیل موارد زیر نیاز دارید:
•    مصالح ساختمانی را با توجه به الزامات مهندسی سازه تهیه کنید: اولین نکته و شاید مهمترین نکات خرید مصالح ساختمانی پایبند بودن به الزامات مهندسی است. تقریبا نگاه مهندسی شده در انتخاب تمامی انواع مصالح وجود دارد. خصوصاً در مراحل ساخت فونداسیون و اسکلت سازی باید تابع این الزامات باشید. نوع میلگرد، نوع سیمان، نوع شن و ماسه، چگونگی انتخاب افزودنی‌ها و حتی نوع بتن آماده و... همگی در الزامات مهندسی سازه قید شده ‌است. پس هوشمندانه به ‌دنبال مصالح برای تأمین درست این الزامات باشید.
•    از کارشناسان خبره مشاوره بگیرید: وقتی با انبوه الزامات مهندسی روبرو هستید، به انتخاب دقیق و هدفمند مصالح ساختمانی نیز نیاز دارید و شاید در این‌باره با چالش‌های علمی و یا فنی مواجه شوید. بهتر است از کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید. شما می‌توانید از نظر کارشناسان برای انتخاب نوع سیمان، انتخاب نوع شن و ماسه و یا چگونگی ترکیب آنها و دیگر متریال‌ها بهره‌مند شوید.
•    از تکنیک‌های تخمین مقدار مصالح مورد نیاز استفاده کنید: یک مهندس کاربلد به ‌خوبی می‌تواند مقدار مصالح مورد نیاز هر فاز اجرایی از مراحل ساختمان سازی را تخمین بزند. به ‌این ‌ترتیب خرید مصالح در هر مرحله برنامه‌ریزی ‌شده انجام می‌شود و با اضافه مصالح و یا کمبود مصالح در مراحل اجرایی مواجه نمی‌شوید. دقت کنید که تیپ مصالح در هر مرحله از ساختمان‌سازی با مراحل دیگر متفاوت است. به ‌این ‌ترتیب لزوماً شن و ماسه مناسب فونداسیون برای تهیه ملات کاشی‌کاری نیست. لذا در برخی مواردی از آینده‌نگری برای خرید مصالح ساختمانی استفاده نکنید.
•    مصالح ساختمانی هم تاریخ مصرف دارند: توجه به تاریخ تولید از نکات کلیدی در راهنمای خرید مصالح ساختمانی است. برخی به‌ اشتباه فکر می‌کنند که هر نوع مصالح را می‌توانند در هر زمان و هر شرایطی استفاده کنند. این در حالی است که طولانی شدن مدت تولید مصالح از کیفیت آنها می‌کاهد. توجه به تاریخ مصرف در برخی از مصالح ساختمانی مانند سیمان و یا گچ الزامی است. مدت اعتبار مصرف سیمان حداکثر ۶ ماه است و در برخی انواع این مدت حتی با بهترین شرایط نگهداری کوتاه‌تر نیز می‌شود.
•    اعتبار تولید کننده مصالح را بررسی کنید: در هنگام خرید مصالح ساختمانی حتماً اطلاعات دقیق از تولید کننده و یا جغرافیای تولید آن مصالح را کسب کنید. گاهاً با محصولات بی‌کیفیت بازار روبرو هستیم که به ‌راحتی می‌توانیم با توجه به شرکت تولید کننده سطح کیفی آنها را ارزیابی کنیم. در عین ‌حال اگر برای خرید انواع مصالح ساختمانی ترکیبی مانند بتن آماده اقدام می‌کنید، حتماً سطح توانمندی و امکانات کارخانه محل تولید بتن آماده را بررسی کنید.
•    سطح کیفی مصالح ساختمانی ارزیابی کنید: وارد یکی از بحث‌ برانگیزترین نکات خرید مصالح ساختمانی شده‌ایم. چرا که باید از مهارت ارزیابی سطح کیفی مصالح اطلاع داشته باشیم و حالا موشکافانه تمامی آنها را بررسی کنیم. مصالح، متفاوت هستند و در کیفیت‌های گوناگون عرضه می‌شوند. روش‌های تشخیص کیفیت مصالح ساختمانی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. با این وجود باید همت کنید و این تکنیک‌ها را یاد بگیرید. شما می‌توانید برای ارزیابی کیفی مصالح از نظر کارشناسی اهالی فن نیز استفاده کنید.
•    با مفهوم تناژ و چگونگی تحویل بار در خرید مصالح ساختمانی آشنا باشید: بسیاری از مصالح ساختمانی به شکل فله‌ای عرضه می‌شوند و همراه وسایل نقلیه بزرگ از قبیل کامیون و یا تراک میکسر در محل پروژه تحویل داده می‌شوند. این نوع مصالح را با واحد تناژ، خرید و فروش می‌کنند. در این ‌میان هر کامیون حمل مصالح باید بارنامه داشته باشد. در این بارنامه به مقدار تناژ محموله اشاره شده ‌است. دقت کنید که باید بارنامه هر کامیون و یا تراک میکسر از باسکول همان فروشگاه، کارخانه و یا معدن بارگیری مصالح ساختمانی باشد. هر نوع تغییر در محل باسکول را جدی بگیرید. چرا که احتمالا در مقدار تناژ تحویلی شما تقلبی صورت ‌گرفته است.
•    چگونگی دپوی مصالح در محل فروشگاه را ارزیابی کنید: دپوی مصالح از بحث‌های جدی هنگام خرید مصالح ساختمانی است. اگر برای این منظور در محل فروشگاه عرضه محصولات ساختمانی حاضر هستید، حتماً سطح کیفی روش انبارداری آن مکان را بررسی کنید و مطمئن باشید که مصالح در شرایط استاندارد دپو شده‌اند.

قیمت مصالح ساختمانی

توصیه‌هایی برای خرید مصالح ساختمانی


راهنمای خرید مصالح ساختمانی از محصولی تا محصولی دیگر کاملاً متفاوت است. از طرفی حتی در مراحل مختلف فاز اجرایی سازه نیز باید نگرش مهندسی شده به نوع متریال مصرفی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که هنگام خرید انواع مصالح ساختمانی استراتژی داشته باشید. این استراتژی می‌تواند شامل موضوعات از قبیل برنامه زمان‌بندی، مدیریت هزینه، تخمین مصالح، برنامه تأمین و چگونگی استفاده از مصالح در محل پروژه باشد. در عین ‌حال حتماً در هر مرحله و برای هر نوع متریال، قیمت مصالح ساختمانی را ارزیابی کنید تا با چالش بودجه‌بندی در مراحل اجرایی مواجه نباشید. 
برای خرید انواع مصالح ساختمانی نیز می‌توانید از خدمات آنلاین گروه مت سل استفاده کنید. مت سل موتور جستجوی تخصصی صنعت ساختمان است که با هدف ارتباط میان تولیدکنندگان برتر کشور و مصرف‌کنندگان نهایی فعالیت می‌کند. در مت سل می‌توانید فهرست کاملی از انواع مصالح ساختمانی محصول بهترین تولیدکنندگان را جستجو کرده و با مقایسه قیمت‌ها برای خرید آنلاین مصالح ساختمانی دست ‌به ‌کار شوید.

 

همچنین بخوانید:

همه چیز در خصوص گودبرداری ساختمان و پایدارسازی آن

 

همایش روز بتن

 

برای ساختمان سازی از چه نوع شن و ماسه استفاده می‌کنند؟

 

معرفی و بررسی انواع ماسه

 

بهترین بتن برای فونداسیون چیست؟

 

فونداسیون یا پی چیست؟

 

بتن خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

چه نوع بتنی بخریم؟ / راهنمای جامع خرید بتن آماده

 

راهنمای جامع صفر تا ۱۰۰ مراحل تولید بتن

 

آشنایی با خصوصیات بتن باکیفیت

 

تفاوت بین سیمان سفید و سیمان سیاه

 

بتن شفاف چیست و چه کاربردی دارد؟

 

همه چیز در خصوص افزودنی های بتن

 

همه چیز در خصوص سرطان بتن و علل آن

 

همه‌ چیز در خصوص شوره بتن و روش‌های جلوگیری از آن

 

راهنمای جامع بتن ریزی در هوای گرم

 

همه ‌چیز در خصوص خزش بتن و روش‌های جلوگیری از آن

 

بتن ریزی در هوای بارانی و سرد به چه صورت است؟

 

بتن آسفالتی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

بتن اسفنجی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

همه ‌چیز در خصوص بتن پیش آکنده و کاربرد آن

 

انواع تست های کیفی بتن کدام‌اند؟

 

علل ترک خوردن بتن در هوای سرد چیست؟

 

چرا بتن سولفاته می‌شود؟ / راهنمای جامع دلایل سولفاته بتن

 

بتن سبک چیست؟ همه‌ چیز در خصوص بتن های سبک

 

چسب بتن آب بندی و کاربردهای آن

 

کاربرد تیرچه بتنی در ساختمان

 

 

 

 

 


 

نکات مهم که قبل ‌از خرید مصالح ساختمانی باید بدانید

ساختمان شما آرام و پیوسته با استفاده از انواع مصالح ساختمانی شکل می‌گیرد. در هر مرحله از ساختمان‌سازی به نوع تخصصی از انواع مصالح ساختمانی نیاز دارید و لازم است تا مهندسی شده از میان خیل بسیار محصولات بازار بهترین مصالح را برای اجرای پروژه‌های خود انتخاب کنید. در این ‌میان برای خرید مصالح ساختمانی چه‌کار می‌کنید؟
راهنمای خرید مصالح ساختمانی شامل موضوعات گوناگونی است. وقتی با طیف بزرگی از مصالح در مراحل زیرسازی، اسکلت‌سازی و در نهایت نازک‌کاری روبه‌رو هستید، قاعدتاً به داشتن استراتژی برای خرید مصالح نیز نیاز دارید. در غیر این ‌صورت با چالش‌های بزرگی از حضور مصالح مازاد مصرف و یا مصالح بدون استفاده و نامناسب پروژه روبه‌رو می‌شوید. در این مقاله از مت سل موتور جستجوی تخصصی صنعت ساختمان قرار است تا قدم به قدم از نکات خرید مصالح ساختمانی صحبت کنیم. اگر قصد خرید بتن آماده دارید می‌توانید از طریق مت سل اقدام کنید.

انواع مصالح ساختمانی

 


چالش‌های شما برای خرید مصالح ساختمانی


قبل ‌از آنکه وارد بحث نکات خرید شویم، بهتر است تا اندکی با چالش‌های این مسیر نیز روبرو باشیم. اصولاً چرا باید برای خرید مصالح، استراتژی داشته باشیم؟ و آیا صرفاً نمی‌توانیم تمام نیاز خود را در همان مراحل مقدماتی تأمین کنیم؟ و یا یک فهرست کلی از مصالح مورد نیاز را تهیه کرده و خیلی ساده کل ماجرا را تمام کنیم؟ وقتی مراحل ساختمان سازی پیچیده است، قاعدتاً مراحل تأمین مصالح هم چالش‌ برانگیز می‌شود. موضوعاتی که لازم است تا برای آنها برنامه‌ریزی کنید. از قبیل:
•    تفاوت در مراحل مختلف ساختمان سازی: نوع و تیپ مصالح در مراحل مختلف ساختمان‌سازی متفاوت هستند. از ساخت فونداسیون تا نازک کاری و کاشی زنی دیوارها با طیف متفاوتی از مصالح ساختمانی روبه‌رو هستید. حتی نوع سیمان مصرفی شما در مراحل مختلف ساختمان تغییر می‌کند. به ‌این ‌ترتیب لازم است تا هوشمندانه خرید مصالح ساختمانی با توجه به نیاز مراحل مختلف انجام شود.
•    کیفیت و کارایی مصالح ساختمانی: کیفیت از چالش‌های جدی در خرید انواع مصالح ساختمانی است. بدون تردید برای هر نوع مصالح حتی خرده سنگ‌های بسیار کوچک ماسه هم باید در جست و جوی سطح کیفی محصول باشید. دامنه تغییرات کیفی در انواع مصالح ساختمانی آن‌قدر گسترده است که به ‌راحتی شما را با چالش‌های جدی مواجه می‌کند. خصوصاً که در مراحل ساختمان‌سازی با انواع ملات‌های ترکیبی اعم از بتن تا گچ و خاک و... سروکار داریم که باید تمامی مصالح کار شده در ترکیب ملات کیفیت مناسبی داشته باشند.
•    مدت زمان اجرای مراحل ساختمان سازی: طولانی شدن مراحل اجرایی پروژه‌های ساختمانی از چالش‌های جدی شما برای خرید انواع مصالح ساختمانی است. قاعدتاً علاقه ندارید تا محل پروژه به انباری از دپوی مصالح مختلف تبدیل شود. وقتی برای تهیه مصالح استراتژی نداشته باشید، با چنین شرایطی روبه‌رو می‌شوید.
•    مصالح مورد نیاز شما چه مقدار است: یکی دیگر از چالش‌ها، تخمین درست مقدار مصالح مورد نیاز ساختمان‌سازی است. این مشکل در برخی مصالح مانند بتن آماده پررنگ‌تر است. چرا که هر نوع تخمین اشتباه به اتلاف حجم قابل ‌توجه مصالح خواهد انجامید. در عین ‌حال گاهاً با مشکل کمبود تأمین مصالح روبرو هستیم و در این حالت ممکن است که دیگر نتوانیم همان تیپ متریال را به ‌راحتی تأمین کنیم.
•    قیمت مصالح ساختمانی: قیمت در هر کالایی و در هر بازاری از بحث‌های همیشه جدی است. خصوصاً در مراحل طولانی و پیچیده ساختمان‌سازی ما را وارد بحث‌های متفاوتی می‌کند. در دنیایی ساختمان‌سازی با طیف بزرگی از انواع مصالح ساختمانی روبه‌رو هستید که هر کدام بازاری جداگانه دارند و با قیمت‌های متفاوتی نیز به فروش می‌رسند. پیدا کردن بهترین قیمت با بهترین کیفیت ماجرای ساده‌ای نیست و نیاز به مهارت شما در درک شرایط پیچیده ساختمان‌سازی دارد.
•    تأمین مصالح در ساختمان‌سازی: روش تأمین مصالح از دیگر بحث‌های جدی است که هر نوع بی‌برنامگی با هزینه‌های هنگفت و حتی اتلاف منابع و مصالح همراه است. به ‌عنوان مثال می‌توانید مصالح ارزان‌تری را از مکانی دور مثلاً خود معدن تولید کننده تهیه کنید. اما آیا آن لحظه به چالش حمل‌ونقل تا محل پروژه فکر کرده‌اید؟ از طرفی برای حمل‌ونقل مصالح خاص مانند بتن آماده که سریع سخت شده و مدت زمان اجرای کوتاهی دارند، چه‌کار می‌کنید؟

خرید آنلاین مصالح ساختمانی

نکات خرید مصالح ساختمانی در یک نگاه کلی


وقتی با چالش‌ها روبه‌رو هستید، چاره‌ای جز تدوین یک استراتژی ندارید. باید پروژه خود را در مراحل مختلف اجرایی تفکیک کنید و حالا در هر مرحله قدم به قدم با تخمین دقیق نیاز پروژه برای خرید انواع مصالح ساختمانی دست‌ به ‌کار شوید. در این لحظه با بازار بزرگ از انواع تولیدکننده و یا عرضه‌کننده مصالح روبه‌رو هستید و حالا باید هنرمندانه محصولات بازار را بررسی کرده تا بهترین و مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید. در این ‌میان به نکات خرید مصالح ساختمانی از قبیل موارد زیر نیاز دارید:
•    مصالح ساختمانی را با توجه به الزامات مهندسی سازه تهیه کنید: اولین نکته و شاید مهمترین نکات خرید مصالح ساختمانی پایبند بودن به الزامات مهندسی است. تقریبا نگاه مهندسی شده در انتخاب تمامی انواع مصالح وجود دارد. خصوصاً در مراحل ساخت فونداسیون و اسکلت سازی باید تابع این الزامات باشید. نوع میلگرد، نوع سیمان، نوع شن و ماسه، چگونگی انتخاب افزودنی‌ها و حتی نوع بتن آماده و... همگی در الزامات مهندسی سازه قید شده ‌است. پس هوشمندانه به ‌دنبال مصالح برای تأمین درست این الزامات باشید.
•    از کارشناسان خبره مشاوره بگیرید: وقتی با انبوه الزامات مهندسی روبرو هستید، به انتخاب دقیق و هدفمند مصالح ساختمانی نیز نیاز دارید و شاید در این‌باره با چالش‌های علمی و یا فنی مواجه شوید. بهتر است از کارشناسان خبره در این زمینه استفاده کنید. شما می‌توانید از نظر کارشناسان برای انتخاب نوع سیمان، انتخاب نوع شن و ماسه و یا چگونگی ترکیب آنها و دیگر متریال‌ها بهره‌مند شوید.
•    از تکنیک‌های تخمین مقدار مصالح مورد نیاز استفاده کنید: یک مهندس کاربلد به ‌خوبی می‌تواند مقدار مصالح مورد نیاز هر فاز اجرایی از مراحل ساختمان سازی را تخمین بزند. به ‌این ‌ترتیب خرید مصالح در هر مرحله برنامه‌ریزی ‌شده انجام می‌شود و با اضافه مصالح و یا کمبود مصالح در مراحل اجرایی مواجه نمی‌شوید. دقت کنید که تیپ مصالح در هر مرحله از ساختمان‌سازی با مراحل دیگر متفاوت است. به ‌این ‌ترتیب لزوماً شن و ماسه مناسب فونداسیون برای تهیه ملات کاشی‌کاری نیست. لذا در برخی مواردی از آینده‌نگری برای خرید مصالح ساختمانی استفاده نکنید.
•    مصالح ساختمانی هم تاریخ مصرف دارند: توجه به تاریخ تولید از نکات کلیدی در راهنمای خرید مصالح ساختمانی است. برخی به‌ اشتباه فکر می‌کنند که هر نوع مصالح را می‌توانند در هر زمان و هر شرایطی استفاده کنند. این در حالی است که طولانی شدن مدت تولید مصالح از کیفیت آنها می‌کاهد. توجه به تاریخ مصرف در برخی از مصالح ساختمانی مانند سیمان و یا گچ الزامی است. مدت اعتبار مصرف سیمان حداکثر ۶ ماه است و در برخی انواع این مدت حتی با بهترین شرایط نگهداری کوتاه‌تر نیز می‌شود.
•    اعتبار تولید کننده مصالح را بررسی کنید: در هنگام خرید مصالح ساختمانی حتماً اطلاعات دقیق از تولید کننده و یا جغرافیای تولید آن مصالح را کسب کنید. گاهاً با محصولات بی‌کیفیت بازار روبرو هستیم که به ‌راحتی می‌توانیم با توجه به شرکت تولید کننده سطح کیفی آنها را ارزیابی کنیم. در عین ‌حال اگر برای خرید انواع مصالح ساختمانی ترکیبی مانند بتن آماده اقدام می‌کنید، حتماً سطح توانمندی و امکانات کارخانه محل تولید بتن آماده را بررسی کنید.
•    سطح کیفی مصالح ساختمانی ارزیابی کنید: وارد یکی از بحث‌ برانگیزترین نکات خرید مصالح ساختمانی شده‌ایم. چرا که باید از مهارت ارزیابی سطح کیفی مصالح اطلاع داشته باشیم و حالا موشکافانه تمامی آنها را بررسی کنیم. مصالح، متفاوت هستند و در کیفیت‌های گوناگون عرضه می‌شوند. روش‌های تشخیص کیفیت مصالح ساختمانی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. با این وجود باید همت کنید و این تکنیک‌ها را یاد بگیرید. شما می‌توانید برای ارزیابی کیفی مصالح از نظر کارشناسی اهالی فن نیز استفاده کنید.
•    با مفهوم تناژ و چگونگی تحویل بار در خرید مصالح ساختمانی آشنا باشید: بسیاری از مصالح ساختمانی به شکل فله‌ای عرضه می‌شوند و همراه وسایل نقلیه بزرگ از قبیل کامیون و یا تراک میکسر در محل پروژه تحویل داده می‌شوند. این نوع مصالح را با واحد تناژ، خرید و فروش می‌کنند. در این ‌میان هر کامیون حمل مصالح باید بارنامه داشته باشد. در این بارنامه به مقدار تناژ محموله اشاره شده ‌است. دقت کنید که باید بارنامه هر کامیون و یا تراک میکسر از باسکول همان فروشگاه، کارخانه و یا معدن بارگیری مصالح ساختمانی باشد. هر نوع تغییر در محل باسکول را جدی بگیرید. چرا که احتمالا در مقدار تناژ تحویلی شما تقلبی صورت ‌گرفته است.
•    چگونگی دپوی مصالح در محل فروشگاه را ارزیابی کنید: دپوی مصالح از بحث‌های جدی هنگام خرید مصالح ساختمانی است. اگر برای این منظور در محل فروشگاه عرضه محصولات ساختمانی حاضر هستید، حتماً سطح کیفی روش انبارداری آن مکان را بررسی کنید و مطمئن باشید که مصالح در شرایط استاندارد دپو شده‌اند.

قیمت مصالح ساختمانی

توصیه‌هایی برای خرید مصالح ساختمانی


راهنمای خرید مصالح ساختمانی از محصولی تا محصولی دیگر کاملاً متفاوت است. از طرفی حتی در مراحل مختلف فاز اجرایی سازه نیز باید نگرش مهندسی شده به نوع متریال مصرفی داشته باشید. توصیه می‌کنیم که هنگام خرید انواع مصالح ساختمانی استراتژی داشته باشید. این استراتژی می‌تواند شامل موضوعات از قبیل برنامه زمان‌بندی، مدیریت هزینه، تخمین مصالح، برنامه تأمین و چگونگی استفاده از مصالح در محل پروژه باشد. در عین ‌حال حتماً در هر مرحله و برای هر نوع متریال، قیمت مصالح ساختمانی را ارزیابی کنید تا با چالش بودجه‌بندی در مراحل اجرایی مواجه نباشید. 
برای خرید انواع مصالح ساختمانی نیز می‌توانید از خدمات آنلاین گروه مت سل استفاده کنید. مت سل موتور جستجوی تخصصی صنعت ساختمان است که با هدف ارتباط میان تولیدکنندگان برتر کشور و مصرف‌کنندگان نهایی فعالیت می‌کند. در مت سل می‌توانید فهرست کاملی از انواع مصالح ساختمانی محصول بهترین تولیدکنندگان را جستجو کرده و با مقایسه قیمت‌ها برای خرید آنلاین مصالح ساختمانی دست ‌به ‌کار شوید.

 

همچنین بخوانید:

همه چیز در خصوص گودبرداری ساختمان و پایدارسازی آن

 

همایش روز بتن

 

برای ساختمان سازی از چه نوع شن و ماسه استفاده می‌کنند؟

 

معرفی و بررسی انواع ماسه

 

بهترین بتن برای فونداسیون چیست؟

 

فونداسیون یا پی چیست؟

 

بتن خوب چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

چه نوع بتنی بخریم؟ / راهنمای جامع خرید بتن آماده

 

راهنمای جامع صفر تا ۱۰۰ مراحل تولید بتن

 

آشنایی با خصوصیات بتن باکیفیت

 

تفاوت بین سیمان سفید و سیمان سیاه

 

بتن شفاف چیست و چه کاربردی دارد؟

 

همه چیز در خصوص افزودنی های بتن

 

همه چیز در خصوص سرطان بتن و علل آن

 

همه‌ چیز در خصوص شوره بتن و روش‌های جلوگیری از آن

 

راهنمای جامع بتن ریزی در هوای گرم

 

همه ‌چیز در خصوص خزش بتن و روش‌های جلوگیری از آن

 

بتن ریزی در هوای بارانی و سرد به چه صورت است؟

 

بتن آسفالتی چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

 

بتن اسفنجی چیست و چه کاربردی دارد؟

 

همه ‌چیز در خصوص بتن پیش آکنده و کاربرد آن

 

انواع تست های کیفی بتن کدام‌اند؟

 

علل ترک خوردن بتن در هوای سرد چیست؟

 

چرا بتن سولفاته می‌شود؟ / راهنمای جامع دلایل سولفاته بتن

 

بتن سبک چیست؟ همه‌ چیز در خصوص بتن های سبک

 

چسب بتن آب بندی و کاربردهای آن

 

کاربرد تیرچه بتنی در ساختمان